#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Při Dožínkové pouti bude i divadlo

  Ač se to zdá k neuvěření, Dožínková pouť klepe pomalu na dveře. Na Antonínku se uskuteční už v neděli 25. srpna. Ranní mši svatou bude v 9 hod. sloužit farář z Ostrožské Lhoty P. Miloslav Reif. Od farního kostela sv. Ondřeje v Blatnici potom v 9.30 hod. vyjde procesí krojovaných, do kterého jsou všichni srdečně zváni. V minulých letech se v procesí objevili nejen místní krojovaní, ale k vidění byly i kroje z Horňácka, Dolňácka, Brněnska, severní Moravy i z Čech. Samozřejmě, že se mohou přidat i lidé, kteří kroj nemají.

  Hlavní mši svatou bude od 10.30 hod. sloužit emeritní kardinál Miloslav Vlk. Při mši svaté zazpívá Vivo Musica aneb Děcka kolem Antonínka. Více se o této schole mohou zájemci dozvědět zde: https://www.facebook.com/pages/Vivo-Musica-aneb-D%C4%9Bcka-kolem-Anton%C3%ADnka/464026593661267 Na 14 hod. je potom naplánována krátká adorace v kapli sv. Antonína se svátostným požehnáním.

  Ve 14.30 hod. začne v podání ochotnického divadla Spojené farnosti muzikál Tarsan o Pavlovi z Tarsu. Během představení bude zajištěno hlídání dětí.

  Lenka Fojtíková

  Fotogalerie