#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Novéna P. ANTONÍNA ŠURÁNKA za Standu Zlámalíka (aktualizováno)

  V druhé polovině listopadu zde byla zveřejněna prosba ke společné modlitbě novény
  k P. A. Šuránkovi (viz dole). Skupina věřících napříč republikou se novénu za uzdravení Stanislava Zlámalíka modlí stále opakovaně.
  S odvoláním na slova P. Šuránka v samotné novéně: „... Spasitel ukazuje, co zmůže prosebná modlitba, je-li vytrvalá." ...

  Pokud jste se do modliteb zapojili (či zapojíte), tak Vás určitě povzbudí dva pozdravy  a díky od jeho manželky:

  Zdravím všechny,
  včera jsem mohla být v nemocnici, sestřičky věděly o mé návštěvě, nachystaly mi překvapení - Staňa poprvé dýchal hodinu a půl sám, bez přístroje. Budou to zkoušet po chvilkách.
  Všechny Vás moc pozdravuje a za modlitby děkuje (kýval hlavou). Pořád je na následné intenzivní péči, píšu dnes jenom to pozitivní - je to veliký pokrok.
  Mějte krásné dny.
  Jana 

  Zdravím Vás drazí,
  manžel Stanislav se po čtyřiceti dnech začíná zlepšovat. Má sníženou ventilaci, teploty nemá, srdíčko nezlobí, oko se mi zdá být bystré. Nemůže mluvit kvůli tracheostomii, jenom kýve hlavou. Dnes poprvé jedl polévku a jogurt.
  Prvně jsem s ním mohla komunikovat, on všemu rozuměl. Vyřídila jsem Vaše pozdravy.
  Věřím, že Bůh dokoná své dílo.

  Ještě mi prosím podle možnosti pomozte. Věřím, že nastává doba, kdy se musíme naučit modlit za nemocné. Ať Vám to Pán stokrát oplatí.  

  Děkuji za Váš čas, za všechno, co jste pro něj udělali.
  Mějte moc pěkné Vánoce, mějte se rádi.

  Jana Zlámalíková

  --------------------------------

  Nejen františkání (kněží i laici) napříč republikou se modlí za dar uzdravení. Připojit se může každý z nás ...

  Obracím se na Vás s prosbou o modlitební pomoc Stanislavovi Zlámalíkovi z Uherského Hradiště, který leží v kritickém stavu s covidem v nemocnici.

  Standa patří do modlitebního společenství na Svatém Antonínku.
  Začali jsme se modlit za jeho uzdravení novénu k služebníku Božímu, P. Antonínovi Šuránkovi, který pochází z Ostrožské Lhoty (vesnice pod Svatým Antonínkem), a který je jedním z našich současných kandidátů na blahořečení a svatořečení.

  Prosíme, kdo můžete, připojte se k nám v modlitbě novény, jakkoliv v čase, kdy se k Vám tato zpráva dostane.
  Novéna je ke stažení v příloze pod textem.

  K blahořečení i svatořečení je třeba zázraků, které uzná církev. To je totiž důkazem toho, že nám otec Šuránek pro své pozemské zásluhy i v nebi pomáhá.

  Připojuji několik řádků od Jany, manželky Standy:

  Moc prosím všechny o modlitbu za mého manžela. Leží už měsíc v horečkách, třetí týden je v nemocnici v Uherském Hradišti. Jeho stav je kritický, je napojen na ventilátor, v umělém spánku, má oběhovou podporu. Standovi je 59 let, je zapálený pro Krista. Společně jsme se chtěli podílet na nové evangelizaci, on si to moc přál a těšil se na to. V skrytu duše si říkám, že když se za něho s vírou modlí tolik nádherných lidí, tak to musí dopadnout dobře.
  Děkuji mnohokrát za každičkou modlitbu.
  Jana Zlámalíková

  Za františkány
  Hana Brigita Reichsfeld

  Soubory ke stažení

  Fotogalerie