#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Akademický sochař Otmar Oliva instaloval na Antonínku pamětní desku na památku malíře Joži Uprky

  Akademický sochař Otmar Oliva instaloval v dnešním odpolední se svými syny Václavem a Antonínem na kapli sv. Antonína pamětní desku. Připomíná sto padesáté výročí narození malíře Joži Uprky. Umělce, který se ve své době nemalou měrou zasloužil o propagaci tohoto poutního místa.

  Při práci, která zabrala tři a půl hodiny, Olivovi a jeho synům pomáhali další přátelé. Historické okamžiky si nemohl nechat ujít správce blatnické farnosti P. Zdeněk Stodůlka. "Na úhradě nákladů se podílí všechny obce Mikroregionu Ostrožsko, Jihomoravský i Zlínský kraj a řada sponzorů. Někteří přispěli skutečně velkými částkami, ale nechtějí být jmenováni," informoval blatnický farář.

  Výjimečnou událost sledovala také předsedkyně Matice Svatoantonínské Marie Špirudová a starostka Blatničky Jarmila Hrušková. Z Uherského Hradiště pak v tropickém vedru na kole přijel i šestasedmdesátiletý Antonín Fryšták. "K Antonínku mám vztah a Otmar je můj přitel. Když jsem se dozvěděl, že bude dnes desku instalovat, rozhodl jsem se, že si udělám výlet na kole. Nebyla to taková hrůza. Ochlazoval mě větřík," tvrdil čiperný senior.

  Hned po instalaci bronzovou desku zakrylo bílé plátno. Umělecké dílo bude odhaleno v neděli při Děkovné pouti po mši svaté a poté je požehná olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie