#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Vánoční Půlnoční mše v Blatnici roku - 2019

  Na letošní půlnoční zazní v Blatnici Laštůvkova mše vánoční.

  Již od 11. listopadu se schází každé pondělí pod vedením varhaníka a sbormistra Zdeňka Hanáčka blatnický chrámový sbor, aby secvičil i letos tradiční vánoční mši.

  Letos zazní vánoční mše Františka Laštůvky.

  Varhaník a skladatel František Laštůvka vlastním jménem František Vítkovský se narodil v Ostravě roku 1906. Působil ve Velké Polomi, nedaleko Ostravy.

  Byl skladatelem hudby pro dechové a smyčcové orchestry, skladeb pro mládež, byl autorem tří operet a samozřejmě skládal chrámovou hudbu.

  Hudbu studoval soukromě.

  Laštůvkovu vánoční mši provede blatnický sbor na půlnoční o Štědrém dnu a na hrubé na Boží hod vánoční.

   

   

  Text a foto: Antonín Bogar 

  Fotogalerie