#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí.

  Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:
   
  ... Křížová cesta je meditativní modlitba. Jejím účelem je přivést člověka k poznání, co všechno musel Ježíš vytrpět pro naši spásu. Toto poznávání je postupné, má mnoho rovin, proto se tato modlitba nikdy nevyčerpá. Můžete se ji modlit tak, že budete přemýšlet nad jednotlivými zastaveními, nebo pouze číst nějaký text, který se týká daných zastavení, popřípadě můžete spojit obojí.
   
  Na poutních místech bývají zastavení křížové cesty v přírodě. Můžete stát u některého zastavení a rozjímat, pak se vydáte k zastavení dalšímu, přičemž to předchozí ve Vás po celou dobu cesty může ještě v klidu doznívat.
  (Celá odpověď zde
  )
   
  Na Svatém Antonínku máme křížovou cestu zasazenou do přírody od roku 1949.
  Více se o ní můžete dočíst zde
   
  Velké množství textu k rozjímání vyšlo tiskem a internet jich ukrývá snad ještě víc.
  Líčí nám co Ježíš během cesty na Golgotu prožil. Mnohé jsou zaměřené na různé věkové skupiny, daný stav, lidskou vlastnost, konkrétní událost či osobnost.
  Jen si vybrat! 
   
  Pokud budete chtít uvažovat nad textem, který kdysi rozjímali i naši předkové (nejen) na Svatém Antonínku, máte možnost.
  • Píseň Želivská křížová cesta, text A. Šuránek, nápěv J. Olejník
   Kancionál 076 zde
   

  Fotogalerie