#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Papež vyhlásil Rok svatého Josefa

  Papež František vyhlásil koncem minulého roku Rok svatého Josefa. Učinil tak u přéležitosti 150. výročí dne, kdy byl svatý Josef vyhlášen patronem katolické církve. Jeden z bočních oltářů na Svatém Antonínku je zasvěcen právě sv. Josefu. Tento speciální rok nás vybízí, víc se tímto světcem seznámit a nad jeho „rolí" zamyslet.
   

  • Dekret Apoštolské penitenciárie k Roku sv. Josefa zde

  • Apoštolský list věnovaný sv. Josefu zde

  Svatý Josef
  Jeden z nejmilejších svátků. Sv. Josef je nevtíravý, tichý, vlídný, z celého jeho zjevu vyzařuje skromnost. Nevíme, které ctnosti na něm obdivovat, jsou v takové milé harmonii, nic nápadného, jako všechny barvy se slévají v bílé, milé světlo. Správný muž. To je světlo, které by bylo třeba rozložit spektrem: spravedlnost je souhrn ctností.

  Spravedlivý jako palma pokvete. Strom dobře vkořeněný v domě Páně. Na jeho větev usedla si holubice čistá s požehnaným plodem života svého. Do stínu tohoto stromu, který chrání. Snoubenec nejsvětější Rodičky. Je to mocný světec. Pod jeho ochranou lze doufat proti vší naději. On je zde jako pomocník v nejtěžších situacích. Je milý bohu i lidem. Bohu proto, že je věrný, lidem proto, že je skromný a mlčenlivý. Neboť lidé, i když rádi a mnoho mluví, mají zvláštní důvěru k mlčenlivým.

  Svatí z pohledu P. Šuránka 1. díl/ k tisku připravi A. Kotek

   


   

  Fotogalerie