#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  V březnu se kněží na Antonínku nesejdou. Modlit se za ně však můžeme

  01.03.2021 -  Poprvé se kněží ke kající bohoslužbě sešli v únoru 2009. Každé první úterý přichází na Svatý Antonínek, aby prosili za odpuštění kněžských poklesků. Nejen vlastních, ale i svých spolubratrů..

  Síla společné modlitby

  22.02.2021 - Od roku 2018 působí na Svatém Antonínku společenství Ruah. Jsme skupina věřících z různých farností, které spojuje víra a touha po nové evangelizaci. Setkáváme se k modlitbám jedenkrát za měsíc, kdy..

  Křížová cesta je rozjímavá modlitba

  19.02.2021 - Křížovou cestu se můžeme modlit celý rok a kdekoli. Postní doba nás k tomu přímo vybízí. Na webu Víra.cz najdeme na otázku „Jak se modlit křížovou cestu," následující odpověď:  ... Křížová cesta..

  Oslavili svátek sv. Václava na Antonínku

  Kaple sv. Antonína se dnes na Blatnické hoře stala jedním z míst, kde se slavil svátek sv. Václava. Modlitební Společenství P. Šuránka zde odpoledne uspořádalo adoraci. "V modlitbách jsme se zaměřili především na děti a mládež, které jsou budoucností našeho národa," uvedla hlavní organizátorka Sandra Bartoníková. Právě děti se samy do modliteb i zpěvu zapojily. Nejmladším účastníkem byl Dominik Bartoník, který včera oslavil druhé narozeniny, ale celou adoraci prospal. Na Antonínek si našli cestu i věřící středního a seniorského věku.

  Text a foto: Lenka Fojtíková 

  Fotogalerie